Korkunun Yarattığı Duygular

22 Ekim 2012

Korku zihinlerimizin bir sınırlamasıdır. İnsanlar hasta olmaktan, evsiz kalmaktan vs. çok fazla korkarlar. Öfke korkunun savunma mekanizmasına dönüşmesidir. Sizi korur ama zihninizde korku verici durumları tekrar tekrar yaratmamak için olum

lu ifadeler kullanmanız ve kendinizi sevmeniz gereklidir. Yine bizim dışımızdan gelen bir şey yoktur. Hepimiz hayatlarımızda başımıza gelen her şeyin merkezindeyiz. Her şey içeridedir; her deneyim, her ilişki, içimizdeki bir zihinsel kalıbın aynasıdır.
Korku sevginin karşıtıdır. Kendimizi sevmeye ve kendimize güvenmeye ne kadar istekli olursak, bu nitelikleri kendimize o kadar çok çekeriz. Sürekli olarak korktuğumuzda, üzgün olduğumuzda,endişelendiğimizde veya kendimizden hoşlanmadığımızda,hayatımızda herşeyin tersine gittiğini görmek şaşırtıcı değil midir? Her şey peşpeşe gelir. Hiç bir şey durmayacak gibidir.
Kendimizi gerçekten sevdiğimizde de aynı şey geçerlidir. Bütün iyi şeyler peşpeşe gelir ve her yerde ” Yeşil Işıklar” ve park yerleri ” ile karşılaşırız. Hayatı harika kılan her şey büyüklü küçüklü önümüze serilir. Sabahları kalkarız ve günümüz harika bir şekilde akar.
Kendinize iyi bakmak için kendinizi sevin. Kalbinizi bedeninizi ve zihninizi güçlendirmek için her şeyi yapın. İçinizdeki “güce” dönün . İyi bir ruhsal bağlantı bulun ve onu korumak için uğraşın.
Kendinizi tehdit altında hissediyor ve korkuyorsanız, bilinçli bir şekilde nefes alıp verin.
Korktuğumuzda nefesimizi tutarız. Bu yüzden bir kaç kez derin nefes alıp verin. Nefes alıp vermek içinizdeki gücü harekete geçirir. Omurganızı dikleştirir. Nefes alıp vererek engelleri indirir ve açılırsınız. Büzülmek yerine genişlersiniz. Sevginiz rahatça akar. Şöyle deyin:
Güvendeyim. Dünyamda her şey yolunda.

Yorum Yaz